نشريه «سازمان برتر» با هدف توسعه دانش مديريت،‌ پرداختن به مهارت‌هاي مورد نياز مديران و سرپرستان، ايجاد پل ارتباطي ميان صنعت و دانشگاه، استخراج دانش پنهان (تجربيات)‌ جامعه، آشنايي با فرهنگ تجارت بين‌المللي،‌ معرفي سازمان‌ها و مؤسسات آموزشي و انتشاراتي فعال در عرصه توسعه دانش و مهارت‌هاي مديريتي و سازماني، و بررسي مسائل روز مديريت و حوزه‌هاي تأثيرگذار بر آن فعاليت خود را آغاز نموده است.

وضعيت فارغ‌التحصيلان گرايش‌هاي مختلف رشته مديريت نشان مي‌دهد که آموزش‌هاي دانشگاهي براي حضور مؤثر آنها در بازار کار کافي نبوده و اين عده در بهترين حالت با انبوهي از محفوظات نظري روانه جامعه مي‌شوند، محفوظاتي که خيلي زود در مقابل معادلات پيچيده حاکم بر فضاي عملي کسب و کار رنگ مي‌بازند. اين در حالي است که مديريت نيز مانند هر حرفه تخصصي ديگر منش، نگرش و مهارت‌‌هاي خاص خود را، چه در عرصه ملي و چه در عرصه بين‌المللي، مي‌طلبد که در آموزش‌هاي دانشگاهي مجالي براي آنها در نظر گرفته نشده است.

از سوي ديگر، فعالان عرصه مديريت و کارآفريني،‌ از بنگاه‌هاي کوچک خدماتي، صنعتي و تجاري گرفته تا سازمان‌هاي بزرگ دولتي، سرمايه عظيمي از تجربيات ارزنده دارند که متأسفانه بستر مناسبي براي به مشارکت گذاشتن آنها فراهم نشده است. بهره‌برداري از اين تجربيات مي‌تواند کمک بزرگي در جلوگيري از آزمون و خطاهاي مکرر و اتلاف زمان و سرمايه باشد. در عين حال انتقال اين تجربيات به محافل دانشگاهي خوراک مناسبي را براي تحقيق، بحث و بررسي، سازمان‌دهي و عرضه آنها به جامعه در قالبي علمي و کاملاً بومي فراهم مي‌آورد. در همين راستا، سازمان‌ها و شرکت‌هايي که معتقدند به عنوان يک «سازمان برتر» در يک صنعت خاص حرفي براي گفتن و تجربه‌اي براي انتقال به اعضاي جامعه صنفي خود (و حتي ديگر صنوف) دارند مي‌توانند مستقيماً و يا از طريق اتحاديه مربوطه نسبت به معرفي آرا و نظرات خود در نشريه سازمان برتر اقدام کنند.

اميد آن داريم که اساتيد و کارشناسان محترم با ارائه نقطه نظرات و تجربيات خود ما را در تحقق بخشيدن به اهداف نشريه ياري دهند.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد

ساعات کار:

  • شنبه تا چهارشنبه: 8:30 صبح - 16:30 عصر
  • پنج شنبه: 8:30 صبح - 13:30 ظهر
+98 21 88 98 33 24 / +98 21 88 95 40 41

درباره ما

سازمان برتر

دو ماهنامه بین‌المللی اطلاع رسانی، خبری، تحلیلی، پژوهشی، آموزشی در زمینه علوم انسانی (مدیریت)

صاحب امتیار و مدیر مسئول: سعید علیمیرزایی

سردبیر: سمیه شریعتی‌راد

دبیر سرویس بین‌الملل: بردیا گرشاسبی

تلفن: 02188983324

فکس: 88950475

پست الکترونیکی: excellentorg@goto847.ir

اشتراک نشریه

آمار سایت

امروز61
دیروز60
این هفته338
این ماه338
کل223149

  • آی پی: 3.228.11.9
1
آنلاین
1399-05-16
بالا